تبلیغات
شاهرود نامه - ثمره این همه شعار چیست؟

یکی از چیزهایی که از گذشته در ذهن هر شاهرودی با شنیدن نام مرکز استان تداعی میشد بزرگتر و پرجمعیت تر بودن شاهرود از مرکز استان و لزوم تلاش قانونی و همه جانبه برای انتقال مرکز استان به این شهر بود.

امری که بی نتیجه هم نبود و ثمره آن انتقال چند اداره کل از مرکز استان به این شهرستان بود . امر عجیبی که با قوت استدلال مردمان این دیار در آن زمان به بار نشست و کام مردم این دیار را شیرین کرد و به قدری در ادبیات استان ریشه دواند که حتی ادغام دو وزارت راه و مسکن و شهرسازی هم نتوانست این ثمره را از دست مردم این دیار خارج کند .

 اما رفته رفته این ادبیات سراسر عمل گرا در شهرستان جای خود را به جریانی داد که تنها شعار را سرلوحه کار خود قرار داده بود و راه رسیدن به این شعار ها را نیز جنگ روانی میدانست ، امری که خویش را در آن استاد پنداشته و از نتیجه بخش بودن آن اطمینان کامل داشت . نتیجه اما در عمل چیز دیگری بود شعاری که تحت عنوان استان شاهوار زمانی از بلندگوی مبدعین آن شنیده میشد کم کم با عقب نشینی ایشان به دیوار نوشته ای بر دیوارهای شهر تنزل پیدا کرده و اندک اندک هم از یادها رفت و تنها نتیجه ملموسی که از خود به جا گذاشت تقویت و پیشرفت همه جانبه مرکز استان و ایجاد فاصله نجومی با شاهرود در تمامی عرصه ها بود . فاصله ای که شاید با سال ها تلاش نتوان آن را جبران کرد . جالب تر آنکه سطح توقعات این گفتمان پس از سال ها طرفداری از آن به تمنای انتشار خبر زمین لرزه شاهرود به نام این شهر و نه سمنان تنزل پیدا کرده است و این خود نشان از سردرگمی و شکست طرفداران این گفتمان در شهرستان دارد. یاد آن روزها بخیر که با گفتمان عمل و اقدام خالصانه انتقال مرکز استان به شاهرود رویایی دور از ذهن نبود . و هدفمان انتقال یکی پس از دیگری ادارات کل به شاهرود بود نه خواهش و تمنا جهت مخابره خبر زمین لرزه در شهرمان.

تاریخ : شنبه 31 مرداد 1394 | 08:26 ب.ظ | نویسنده : | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.