تبلیغات
شاهرود نامه - یک پیام و چند سوال

صبح امروز ، پیامی از سوی دکتر کاظم جلالی نماینده محترم شهرستانمان در آستانه سال نو و شانزدهمین سال نمایندگی ایشان از سوی مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی ، جهت تبریک سال نو به مردم روی پیشخوان خبرگزاری ها قرار گرفت .

ما هم به نوبه خود و به نیابت از مردم عزیز و ولایتمدار شاهرود و میامی فرا رسیدن سال 1394 و شانزدهمین سال تصدی سمت نمایندگی از سوی جناب دکتر جلالی را تبریک میگوییم .

و اما چند سوال ....

1- جناب دکتر ! در بخشی از پیام مرقوم فرموده اید : (مردم حماسه‌آفرین شهرستا‌ن‌های شاهرود و میامی با تلاش و پشتكار همیشگی خویش در كنار مسئولان، در راستای تحقق اهداف سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت» و پیاده‌سازی سیاست‌های كلی اقتصادی مقاومتی از طریق مردمی نمودن اقتصاد، گام‌های موثری برداشتند) . انصافا جناب جلالی مصداق عملی این پیام رهبری عزیز و مظلوممان ، در کجای شهرستانهای شاهرود و میامی وجود دارد؟ آیا در عرصه اقتصاد تغییر قابل توجهی در شهرستان اتفاق افتاد یا در عرصه فرهنگ جهش قابل ملاحظه ای حاصل شد؟آیا کارگاه تولیدی ای سراغ دارید که در سال 93 در شاهرود شروع به کار کرده باشد و کشورمان را در بخشی هرچند ناچیز از واردات بی نیاز کرده باشد؟ ای کاش لا اقل در یکی از این دو عرصه در سال 93 در شهرستانمان کارنامه درخشانی داشتیم و در پیشگاه رهبری عزیزمان سربلند بودیم و دل معظم له را شاد میکردیم.

2- در قسمت دیگر فرموده اید : (مردم تلاشگر و با پشتكار شهرستان‌های شاهرود و میامی در طول یك‌سال گذشته نشان دادند نقشی مهم و بی‌بدیل در اقتصاد منطقه برعهده دارند) . به راستی کدام طرح واقعی و عملی شده در شهرستان در سال 93 نشان از نقش مهم و بی بدیل ما در اقتصاد منطقه دارد؟ چند طرح بزرگ صنعتی و اقتصادی در این سال در این دیار اجرایی شد که دل را به آن خوش کنیم؟ آیا جز این بود که امسال هم یک گام از شهرهای همطرازمان در کشور عقب افتادیم؟ نمونه آن که ، در بحث گردشگری به جای ایجاد جاذبه برای جذب مسافر با اقدامات اصولی و زیربنایی، به تابلوی ورودی شهر نام مشهد را اضافه کردیم تا با دادن آدرس غلط به مسافران و هدایت آنها به داخل شهر کمی شهرمان را رونق ببخشیم. و قس علی هذا

3- در قسمت دیگر بیان نموده اید : (امید است تا با همت مسئولان و تلاش مردم شاهد رونق اقتصادی شهرستا‌های شاهرود و میامی و توسعه این منطقه در سال آینده باشیم ) . در خصوص این بخش هیچ توضیحی لازم نیست. به راستی اگر در توسعه فقط مردم و مسئولان نقش دارند پس نقش نماینده چیست؟ اگر نقشی ندارد چرا برخی دوستان در ایام انتخابات مجلس انواع و اقسام وعده ها را می دهند و خود را در همه امورات موثر میدانند؟

4- و در بخش دیگر فرموده اید : (در سال 1393 هرچند اقداماتی در زمینه جذب و حضور سرمایه‌گذار، تامین اعتبار و تسهیلات مورد نیاز فضاهای مذهبی، ورزشی، آموزشی، فرهنگی صورت گرفت و با اقداماتی همچون واگذاری سایت اداری ذوب‌آهن به شهرداری شاهرود و گازرسانی به روستاهای شهرستان‌شاهرود و میامی، گام‌هایی در جهت رفاه حال شهروندان برداشته شد) . بی نهایت مشعوف می شویم اگر لیستی از سرمایه گذاران جذب شده واقعی در شهرستان به سمع و نظر مردم حوزه انتخابیه رسانده شود . بی شک اگر مردم در جریان جزییات قرار گیرند و کلی گویی نشود امیدوارانه تر به آینده نه چندان دور خواهند نگریست. در خصوص ارتباط واگذاری سایت البرز شرقی و رفاه حال شهروندان در سال 93 هم هرچه بیشتر دقت کردیم کمتر به نتیجه رسیدیم.

5- بیان نموده اید : (همچنان در بخش‌های مختلف همچون رفع كم‌آبی و توسعه فضاهای علمی و آموزشی در كنار ارتقا كیفی آن و رفع بیكاری‌ در حوزه جوانان، نیازهایی وجود دارد كه امید است تا با همراهی شما مردم بزرگوار و با پیگیری‌های بنده مسیر توسعه، پیشرفت و آبادانی شاهوار امتداد یابد ) . جناب جلالی عزیز ! امیدواریم که این پیگیری ها در سال 94 از جنس آنچه تا کنون بوده است نباشد . صادقانه بگوییم از جنس حرف نباشد . پیگیری ای باشد عملگرایانه . در این زمینه پیشنهاد می شود در سال 94 به جای پیگیری نه چندان محکم در خصوص اهداف متعدد و گوناگون ، با هماهنگی نخبگان و دلسوزان واقعی امت حزب الله شاهرود ، نهایتا 2 طرح بزرگ صنعتی را هدف قرار داده و ان شا الله در پایان سال 94 اجرایی شدن آن دو طرح را جشن بگیریم . تا به امید خدا کارنامه ای سراسر عمل داشته باشیم...

 

با آرزوی موفقیت برای جناب جلالی و همه خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامیتاریخ : پنجشنبه 28 اسفند 1393 | 12:35 ب.ظ | نویسنده : | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.