تبلیغات
شاهرود نامه - لطفا شایعه پراکنی نکنید !

یکی از معضلاتی که شنیده می شود که شاهرود ما در ادوار مختلف انتخابات مجلس شورای اسلامی با آن درگیر بوده است ، اعلام نظر و دیدگاه برخی از بزرگان مذهبی و اجتماعی شهرستان ( اعم از افراد دارای پست و جایگاه کشوری و لشگری) در خصوص گزینه مدنظرشان است. امری که اغلب موجب هدایت افکار عمومی شهرستان و نا عادلانه شدن فضای رقابتهای انتخاباتی میگردد.

البته اگر بخواهیم منصفانه به این موضوع بپردازیم باید بگوییم که در اکثر این موارد بزرگان و معتمدینی که از آنها نقل قول میگردد اعلام موضع رسمی له یا علیه نامزد خاصی ننموده اند اما همین که این اخبار از سوی ایشان تکذیب نمیگردد مهر تاییدی می شود بر شایعات و حجتی می شود برای مردم جهت انتخاب.


اینکه آیا اعلام موضع و در واقع مشخص کردن گزینه اصلح برای مردم از سوی اشخاصی که دارای پست و جایگاه رسمی و دولتی می باشند دارای وجاهت قانونی و شرعی می باشد مطلبی است که این رسانه داوری را به افکار عمومی می سپارد .

 ولی به نظر می رسد که نفس طرفداری از کاندیدایی خاص در انتخابات و اعلام صریح آن با هدف هدایت افکار عمومی چندان اخلاقی و شرعی نباشد. زیرا این امر با اصول اسلامی و انتخاب آزادانه و آگاهانه در تضادی آشکار است. چرا که پرواضح است وقتی مردم افرادی را که مورد وثوق عمومی مردم هستند می بینند که آن افراد گزینه خاصی را مدنظر دارند از تحقیق و تفحص در مورد سایر نامزدهای انتخاباتی خودداری کرده و اغلب به نامزد تحت الحمایت رای می دهند حال آنکه این نوع انتخاب با آیه شریفه " الَّذِینَ یَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَیَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِینَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ" سنخیتی ندارد.

همان گونه که بیان شد این دست حمایت ها و انتخاب ها بیشتر بصورت شایعه در فضای شهرستان پراکنده شده و بعضا سبب جهت دهی افکار عمومی شهرستان در انتخابات می شود حال آنکه شاید روح آن عزیزان ( مسئولین شاهرودی که در خارج از شاهرود به خدمت مشغول اند و از جانب آنها خبر و نقل قول مخابره می شود) هم از این شایعات خبر نداشته باشد. لذا خواهش و تمنای عاجزانه ما از این دوستان و بزرگان شاهرودی که وجود بابرکتشان مایه مباهات همه شاهرودی هاست تنها یک امر است آن هم اینکه یکبار برای همیشه با اعلام موضع رسمی که از شخص خاصی حمایت نمی کنند و تکذیب رسمی این شایعات راه را بر شایعات و خبر پراکنی ها ببندند تا خدای نکرده موجبات یاس و نا امیدی توانمندانی را که قصد حضور در صحنه انتخابات شهرستان جهت خدمت را دارند فراهم نگردد ، زیرا نیک میدانیم تعداد زیادی از مشتاقان خدمت با این شایعه که فلان گروه یا افراد معتمد از زید نامی حمایت میکنند و مردم هم به اتکای این حمایت به وی رای میدهند پس شما برای چه ثبت نام میکنید از حضور در صحنه رقابت منصرف میشوند. شما را خدا تکذیب کنید.

فرزندانتان در شاهرودنامه
دنبالک ها: برگزاری جلسه هم اندیشی انتخاباتی توسط یکی از روحانیون نامی شاهرودی مقیم تهران در ساختمان شیشه ای، آگاهانه صداقت را فدای سیاست نکنید،

تاریخ : شنبه 4 بهمن 1393 | 11:19 ب.ظ | نویسنده : | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.