تبلیغات
شاهرود نامه - با حلوا حلوا کردن دهان شیرین نمیشود!

وقتی به فضای حاکم بر شهرستان شاهرود بزرگ(منظور شاهرود قبل از اضمحلال و چندپاره شدن است) نگاه میکنیم وادبیات غالب مردم ومسئولان آن را مورد واکاوی قرار میدهیم یک ویژگی مشترک جلب توجه میکند: حرف ،حرف ،حرف، بدون عمل.

آنچه در طول این سالها درک کرده ایم این است که عنصر شاهرودی عنصری است سرشار از خلاقیت و توانایی و استعداد.اما چرا این توانایی هیچگاه شکوفا نشده؟ آیا برداشت ما از توانا بودنمان توهمی بیش نیست یا ایراد از جای دیگری است؟ پاسخ لااقل برای ما که شاهرودی هستیم واضح و روشن است. ما شاهرودیها استعداد و توانایی داریم اما هیچ گاه این انرژی و توانایی از حالت پتانسیل به جنبشی تبدیل نمی شود. به نظر می رسد این ویروسی باشد که دیگران ما را به آن آلوده اند و ما هم هیچگاه در پی درمان آن برنیامده ایم. کسانی که از قدرتمند بودن شاهرود ضرر میکنند همیشه سعی کرده اند که انرژی ما را در راهی غیر از راه صحیح آن تلف کنند. یعنی ما را به بازیهای کودکانه سرگرم کرده اند و خودشان درحال تاراج منابع تخصیص یافته برای این منطقه و توسعه و تعالی شهر و دیار خود هستند.

آیا شده ما شاهرودیها در طول این سالیان مدید یک بار فقط برای یک بار به اجماع برسیم؟ آیا کسی در این شهرستان تاریخی را به یاد دارد که این شهرستان اسیر جنگ لفظی و مناقشات داخلی نباشد؟ زمانی مردم شهری را مشغول این میکنیم که پیگیر یکی شدن و تلفیق با شاهرود باشند و گاه دیگر به آنان تلقین میکنیم که راه برون رفت از وضعیت فعلی جدایی از شاهرود و تشکیل شهرستان جدید است. به راستی آیا با این وضیت می توان امیدی به پیشرفت داشت؟ آیا زمانی که مرکز استان هر روز در حال ایجاد خیابان های روگذر و زیر گذر متعدد است ما باید باهم زورآزمایی کنیم و دائم جلوی پای همدیگر سنگ بیندازیم؟ آیا در زمانی که نماینده سمنان و دامغان دائم درحال جذب اعتبار برای شهر خود هستند رواست که نماینده ما تمامی توان خود را برای پاسخ دادن به منتقدین بگذارد و منتقدین هم به جای ارائه طریق به جناب نماینده سعی در ارائه نظراتی نمایند که نماینده به آنها توجهی نمیکند؟

آیا زمان آن نرسیده که بزرگان این شهر به جای تشکیل جلساتی برای تعریف و تمجید از هم جلساتی برای هم اندیشی و شنیدن انتقادات منتقدین دلسوز نمایند؟

آیا نمیخواهیم قبول کنیم که : با حلوا حلوا کردن دهان شیرین نمیشود!

 تاریخ : جمعه 16 اسفند 1392 | 10:08 ب.ظ | نویسنده : | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.