تبلیغات
شاهرود نامه - سهم شاهرود از ورزش در سطح قهرمانی چیست؟

در روزها و هفته های اخیر قاره آسیا شاهد مهمترین رویداد ورزشی خود یعنی بازیهای آسیایی بود. بازیهایی که با الگوبرداری از رقابتهای المپیک اما فقط با حضور تیم های آسیایی هر چهار سال یک بار برگزار می شود. و میزبان این دوره آن هم اینچئون کشور کرۀجنوبی بود. در این نوشتار هدف بررسی بازیهای آسیایی نیست بلکه میخواهیم به یکی از حسرتهای مردم شاهرود- که همواره هم دستاویز سیاسیون برای نیل به اهداف خود قرار گرفته است- سخن بگوییم : یعنی ورزش قهرمانی.


این روزها در گوشه و کنار ایران اسلامی علاوه بر جشن های اعیاد قربان و غدیر مردم شهرهای مختلف یک جشن خاص را نیز برگزار مینمایند و آن هم جشن استقبال از قهرمان مسابقات آسیایی است که از شهرشان در این مسابقات حضور یافته و احیانا مدالی هم کسب کرده است. اما سهم مردم شاهرود از این جشن ها و غرور و اعتماد به نفس ناشی از آن چیست؟ هیچ.

به خوبی به یاد داریم که زمانی این شهر اسطوره هایی داشت چون استاد ایرج مظفری کاپیتان سابق تیم ملی والیبال ایران و زنده یاد محمد علی سهرابی . اما به راستی چه بر سر این دیار مظلوم آمده که دیگر نظیر این قهرمانان در سطح ملی از ورزش شاهرود ظهور نمی کنند؟ آیا دلیل آن چیزی جز بی کفایتی و کم توجهی مدیران امر است؟ مدیرانی که هرگاه نیاز شده ورزش و ورزش دوستان را به عنوان ابزاری برای رسیدن به اهداف خود به کار برده اند و پس از آن همه را به بوته فراموشی سپرده اند.

. به خوبی به یاد داریم که در انتخابات اسفند ماه 1390 کاندیداهای پیشتاز در پی جلب آرای قشر جوان از طریق تحریک احساسات ورزشی آنان و سوء استفاده از خلاء موجود در این بخش در شهرستان بودند . و در این مسیر حتی با حضور افرادی چون مصطفی کارخانه و فیروز کریمی در شهرستان و دادن وعده هایی چون آوردن یک تیم لیگ یکی فوتبال ظرف یک سال برای شاهرود سعی در نیل به هدف خود نمودند. اما با گذشت 3 سال چه اتفاقی افتاد؟ تیم لیگ یکی فوتبال که نیامد هیچ، تیم لیگ یکی بسکتبالمان هم سقوط کرد!!!!!! مصطفی کارخانه که نیامد هیچ ایرج مظفری هم برای احیای ورزش نابود شده شهرستان به کار گرفته نشد!!!!!! کشتی گیر به تیم ملی نفرستادیم که هیچ آرامگاه زنده یاد سهرابی را هم فراموش شد!!!!! استادیوم 15000 نفری که ساخته نشد هیچ سایر اماکن ورزشیمان هم به سمت تعطیلی رفت!!!!!......

راستی آقایان مسئول و متولیان عرصه ورزش شهرستان ! آیا پاسخی برای سوالاتمان دارید؟تاریخ : پنجشنبه 17 مهر 1393 | 02:42 ب.ظ | نویسنده : | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.