تبلیغات
شاهرود نامه - سخن را زیوری جز راستی نیست


امام صادق علیه السلام :

لا تَغتَرّوا بِصَلاتِهِم وَ لا بِصیامِهِم، فَإِنَّ الرَّجُلَ رُبَما لَهِجَ بِالصَّلاةِ و َالصَّومِ حَتّى لَو تَرَكَهُ استَوحَشَ ، وَلكِنِ اختَبِروهُم عِندَ صِدقِ الحَدیثِ و أداءُ الأمانَةِ؛

فریب نماز و روزه مردم را نخورید، زیرا آدمى گاه چنان به نماز و روزه خو مى كند كه اگر آنها را ترك گوید، احساس ترس مى كند، بلكه آنها را به راستگویى و امانتدارى بیازمایید.

كافى، ج2، ص104، ح2

توضیحات در ادامه مطلب

گویا این قصه شرکت تعاونی توسعه و عمران در شهرستان ما رفته رفته دارد به یک معضل اجتماعی تبدیل میشود . مقوله ساده و البته مبارکی که گویا نماینده محترم شهرستان هم آن را از زمان تصویب فراموش کرده و به تازگی و پس از اینکه تلاشهایی نظام مند و البته خود جوش در شهرستان برای ایجاد شرکت موردنظر انجام شده و در آستانه به ثمر رسیدن بود به یاد آورد که : " طرح بسیار خوبی است و بجهت اینکه منافع مردم است" باید به تایید ایشان و فرماندار محترم و امام جمعه معزز برسد. نفس این عمل و اینکه چرا اگر چنین طرحی خوب بود جناب جلالی در بدو امر و در زمان تصویب این مصوبه آستین ها را برای اجرایی کردن آن در شهرستان های شاهرود و میامی بالا نزدند تا شاهرود در این زمینه پیشتاز باشد چیزی است که برای ما جای سوال دارد .

 از دو حالت خارج نیست یا جناب دکتر جلالی در زمان رای دادن جهت تصویب این طرح در مجلس شورای اسلامی در جریان آنچه بدان رای می دهند نبوده اند ، که با شناختی که از ایشان داریم آقای دکتر از این شبهه مبرا هستند، و یا اینکه پس از مشاهده موفقیت گروه پیشقدم در تاسیس و راه اندازی شرکت مزبور، که اتفاقا رقیب جدی دکتر جلالی در انتخابات سابق مجلس هم ظاهرا از فعالین این شرکت است ، پی به قابل اجرا بودن این مصوبه برده و سعی بر آن دارند که خود را در این خدمت رسانی به مردم سهیم و از ثواب آن بهره مند نمایند. الله اعلم .

بگذریم ، غرض از نوشتن این سطور تنها سفارش طرفین این داستان به رعایت صداقت و راستگویی است. صداقتی که علاوه بر افراد فوق فعالین عرصه خبر نیز ملزم به رعایت آن هستند.

اینکه برای خوش آمد دیگری آخرتمان را به حراج بگذاریم و عده ای را به راحتی بی آبرو کنیم امری است مذموم و ناپسند.

روی سخن با دوستان عزیز و گرانقدرمان در سایت وزین شاهرودنیوز است که در مطلبی تحت عنوان " ماجرای تعرض یک نفر به نماینده شهرستان در روز قدس چه بود؟! " مطالبی را به صورت مستقیم و غیر مستقیم به اعضای شرکت مزبور نسبت داده و ایشان را در پی کلاهبرداری و سوء استفاده از اموال دولتی دانسته است.(جهت مطالعه متن فوق به وبسایت شاهرود نیوز مراجعه فرمایید)

کوتاه سخن اینکه ما خود را کوچکتر از آن میدانیم که کسی را نصیحت کنیم اما جهت تذکر به خودمان تنها به ذکر حدیثی از امام جعفر صادق علیه السلام بسنده می کنیم. حضرت در تقبیح تهمت و افترا می فرمایند:

من روى على مومن روایه یرید بها شینه و هدم مروءته لیسقط من اعین الناس اخرجه الله من ولایته الى ولایه الشیطان ، فلا یقبله الشیطان.
اگر كسى سخنى را بر ضد مومنى نقل كند و قصدش از آن ، زشت كردن چهره او و از بین بردن وجهه اجتماعى اش باشد و بخواهد او را از چشم مردم بیندازد، خداوند او را از محور دوستى خود خارج مى كند و تحت سرپرستى شیطان قرار مى دهد؛ (ولى) شیطان هم او را نمى پذیرد.

اللَّهُمَّ وَ أَنْطِقْنِی بِالْهُدَى، وَ أَلْهِمْنِی التَّقْوَى، وَ وَفِّقْنِی لِلَّتِی هِیَ أَزْكَى، وَ اسْتَعْمِلْنِی بِمَا هُوَ أَرْضَى‏
خداوندا، زبانم به هدایت بگشاى و پرهیزگارى را به من الهام كن و مرا به هر كارى كه پاكیزه‏تر است توفیق ده و به هر چه خشنودى تو در آن است برگمار.(صحیفه سجادیه)


برچسب ها: شرکت تعاونی توسعه و عمران، صداقت، شاهرود نیوز، دکتر جلالی،
دنبالک ها: شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان شاهرود، شاهرود نیوز، عباسعلی غلامی،

تاریخ : یکشنبه 12 مرداد 1393 | 09:06 ب.ظ | نویسنده : | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.