تبلیغات
شاهرود نامه - به امید داشتن شاهرودی سربلند و توسعه یافته

از جمله فاکتورهای توسعه در هر منطقه ای وجود اماکن تفریحی متناسب و به روز در آن منطقه می باشد. اماکنی که ضمن پر نمودن ایام فراغت ساکنین آنجا، در صورت مداومت و پایدار بودن می تواند به عنوان مقصدی برای گردشگران و مسافرین قرار گیرد.

مدتی است که شهربازی شاهرود پس از تاخیرهای چندباره به صورت رسمی افتتاح شده است و خوشبختانه در زمینه تنوع و تعدد وسایل بازی- صرف نظر از شهربازیهای مشهد- در منطقه شمالشرق و حتی شمال کشور پیشتاز است. علیرغم تمامی نقدهایی که بویژه به بحث مکان یابی شهربازی وارد بود اما دست اندرکاران امر با در نظر گرفتن محلی به عنوان پارکینگ شهربازی نگرانی منتقدین را پاسخ دادند که جای تشکر و قدردانی دارد.

اما آنچه نگارنده را به نگارش این سطور واداشت یادآوری یک نکته به همشهریان عزیز بود. آن هم این که با توجه به شرایط و ویژگی های شهر شاهرود، اگر این شهربازی استمرار داشته باشد می تواند به انگیزه ای برای ورود مسافران به شهر شاهرود تبدیل شده و محرکی برای اقتصاد این شهر باشد.

کما اینکه پارک تفریحی آبشار به واسطه استمرار خود به یکی از محل هایی تبدیل شده که اکثر قریب به اتفاق مسافران محور تهران-مشهد برنامه سفر خود را به گونه ای تنظیم میکنند که شب را در شاهرود و اغلب در پارک آبشار جهت استراحت و تجدید قوا به صبح برسانند. و دلیل این امر چیزی نیست جز اینکه این مسافران مطمئنند که این مکان کما فی السابق آماده پذیرایی از آنهاست و به همین علت سفر خود را این چنین برنامه ریزی می نمایند.

حال اگر بخواهیم شهربازی را هم به لیست انگیزاننده های این مسافران جهت حضور در شاهرود اضافه کنیم چاره ای نداریم جز رعایت دو نکته: اول سرویس دهی مناسب به مراجعه کنندگان به شهربازی (که بی شک گردانندگان آن به این نکته واقفند). دوم تداوم و استمرار فعالیت آن که همت همشهریان محترم را می طلبد. و با توجه به قیمت بسیار ارزان ورودی این شهربازی نسبت به همتایان خود در شهرهای دیگر این امر به سادگی میسر می شود و هر شاهرودی می تواند به صرف حضور متناوب در این مکان و لااقل خرید بلیط ورودی کمکی هرچند اندک به بقا و تامین هزینه های هنگفت نگهداری آن نماید، ضمن اینکه حضور در چنین اماکنی می تواند در روحیه انسان نیز بسیار تاثیرگذار باشد.

به امید داشتن شاهرودی سربلند و توسعه یافته


تاریخ : یکشنبه 25 خرداد 1393 | 09:16 ب.ظ | نویسنده : | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.